עשה ואל תעשה לאחר החתונה – איך לתכנן את עתידכם לאחר החגיגות

חתונה היא בין האירועים החשובים והמשמעותיים בחיים. תהליך ארוך של הכנות מגיע לשיאו בערב אחד ומסתיים תוך מספר שעות בלבד. יחד עם זאת, חשוב לדעת גם כיצד לתכנן את העתיד אחרי החגיגות. לא מספיק לרכז משאבים ביום החתונה ותמיד כדאי להכיר מספר טיפים בסיסיים של עשה ואל תעשה. קודם כל, עשו מה שטוב לכם ואל תסכימו להתיישר לפי קודים חברתיים שלא עולים בקנה אחד עם מאפייני האישיות. בני משפחה, חברים וקולגות יציגו בפניכם עשרות המלצות סותרות וזה עלול ליצור תסכול ועוגמת נפש. המשיכו עם מה שעבד לכם עד החתונה והשקיעו בראש ובראשונה במערכת היחסים הזוגית. זכרו שללא תא משפחתי חזק, יציב ותומך, אין טעם להתחתן וגם אין דרך לעבור בשלום את השגרה השוחקת. תוכלו כמובן לשמור על ראש פתוח ולקבל רעיונות חדשים, אבל זכרו שמה שטוב לזוג אחד יכול להפוך בקלות לסיוט מתמשך עבורכם.

ההיבט הכלכלי: כל מה שעושים ולא עושים עם הכסף

התכנון העיקרי שאותו תצטרכו לעשות הוא כלכלי ופיננסי. אחרי שתספרו את המתנות ותבדקו כמה עלה לכם האירוע תצטרכו לשלם לספקים, לאולם ולנותני השירות. כדאי לכם לעשות רשימה מסודרת ולהעביר את החלק הנותר בתקציב לחשבון בנק. אם עוד לא פתחתם חשבון בנק משותף, זה בהחלט יכול להיות זמן מתאים. לחילופין, העבירו את הכסף לאחד מחשבונות הבנק הקיימים אך סגרו אותו בתכנית חיסכון. חתונה היא הזדמנות טובה לרכוש נכס ולעזוב דירה להשכרה לטובת בית משלכם. אם עדיין אין לכם את ההון העצמי הדרוש לצורך הגשמת החלום, אל תילחצו. בשום פנים ואופן אל תקחו משכנתא שבה אתם לא יכולים לעמוד. ודאו שההחזר החודשי על משכנתא צפויה לא עובר סכום של שליש מההכנסה המשפחתית הפנויה. קבלו החלטות כלכליות תוך מחשבה לטווח ארוך, תכננו את העתיד הקרוב באופן יסודי אך הרשו לעצמכם גם להתפנק: צאו לירח דבש של מספר ימים או הרחיבו אותו במידה והמצב הכלכלי מאפשר זאת.

כך תשפרו את איכות החיים

לא משנה אם תחליטו לשכור דירה או לחפש נכס להשקעה, החתונה היא בכל מקרה השלב בו אתם צריכים להתחיל לדאוג לעצמכם. מבחינה כלכלית צפוי להיות לכם קל יותר בשבועות שאחרי האירוע. אל תתפזרו עם הכסף ונסו להתייעץ עם אנשים אובייקטיביים לפני שתקבלו החלטות פזיזות, אך במקביל כדאי לכם לשפר את איכות החיים. תוכלו לעשות זאת עם רהיטים חדשים, מזרון זוגי מפנק, מכשירי חשמל ראויים למטבח ועוד. בסופו של דבר, מטרת חתונה היא לעזור לכם לעשות את הצעדים הראשונים בחיים המשותפים. אתם קובעים את הקצב ואת הכיוון, אולם אין סיבה להמשיך לעמוד במקום וחשוב להסתכל כל הזמן קדימה.
פורסם בקטגוריה אחרי החתונה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.