טבעות אירוסין מבית רוגל יהלומים

מאז ימי הביניים נוהג כל גבר המבקש את ידה של בחירת ליבו, להעניק לה מתנת אירוסין. במרבית המקרים מדובר בתכשיט יקר ככל שידו של החתן משגת. טבעת יהלום היא אחד מהתכשיטים הללו.

מה מבטאת מתנת האירוסין

טקס האירוסין הוא טקס מקדים לנישואין, והוא מבשר את הקמתה של משפחה חדשה בישראל. בטקס הזה נבחן החתן, גם אם באופן לא רשמי. אמת, בנישואין חייבים להיות אהבה, אחווה ורעות בין בני הזוג. בעדות מסוימות נהוג להחשיב את מתנת האירוסין, בין אם היא כוללת טבעת יהלום יקרת ערך, תכשיטים מעוצבים או סט כלי כסף או זהב, את הוכחת היכולת של החתן לעמוד במשימת הפרנסה של משפחתו העתידית. יש המייחסים, ובצדק, חשיבות רבה מאד לטקס האירוסין. בדורות הקודמים זה הזמן שבו הגיעו משפחת הכלה ומשפחת החתן להסכמות באשר לתנאי הנישואין, ונחתם השטר המאשר את ההסכמה הזאת. לאחר טקס האירוסין, טקס הנישואין היה למעשה החותם הרשמי ויום השמחה הגדול בו חגגו החתן והכלה את שמחתם עם האורחים, והחלו את חייהם כמשפחה בישראל.

המשמעות של טבעת אירוסין

הדעת נותנת שטקס הנישואין הוא הטקס החשוב ביותר. לפיכך, על פי אותו היגיון, גם הטבעת שמעניק החתן לכלה ביו הנישואין חייבת תהיות היקרה והיפה ביותר האפשרית. ואולם פסיקות והלכות שונות בכל הנוגע לטבעת הינם משתנה שאין לו חוקים קבועים אלא בעיקר מוסכמות. המנהג ופסקי הלכה שונים גורסים כי טבעת הנישואין חייבת להיות חלקה וכי אסור שייכללו בה יהלומים או קישוטים מכל סוג שהוא. מה שנותר, לפיכך, הוא האפשרות להעניק טבעת יקרה, אבל המראה שלה יהיה דומה, פחות או יותר, לטבעות אחרות. התוצאה המתבקשת מהאמור, אם כן, היא הפיכת טבעת האירוסין לתכשיט היקר ביותר שמעניק החתן לכלה. טבעת האירוסין יכולה להיות מקושטת, עם ריקועים, עבה או דקה. הטבעת הזו יכולה, כמובן, לכלול יהלומים או כל תוספת אחרת, כגון אבני חן ועוד.

רכישת תכשיטים – מה חשוב לדעת

הדבר החשוב ביותר שיש לדעת לפני רכישת תכשיטים הוא היצרן והמוכר שלהם. אם היצרן הוא אמין ומוכר בתחום ואם הוא צבר לעצמו רשימה ארוכה של לקוחות, כי אז רכישת תכשיט או טבעות יהלום ממנו הם מעשה בטוח ונכון. רכישת תכשיט ממקור לא ידוע עלולה להתגלות כמקח טעות ולגרום לא מעט מפח נפש, שלא לומר להפסדים למבצע העסקה. חברות רבות ויצרני תכשיטים רבים מציעים טבעות יקרות, איכותיות ומעוצבות היטב. ואולם טבעות אירוסין של המותג רוגל יהלומים בולטות באיכותן יחסית לכל תכשיט דומה אחר. רוגל יהלומים קיימת ופועלת בשוק היהלומים והתכשיטים מזה 30 שנה ואף יותר. משפחת רוגל היא מוותיקות הסוחרים והיצרנים של תכשיטי יוקרה בישראל ואנשי המקצוע העומדים לרשות הלקוחות יכולים להציע לכל לקוח את המוצר הטוב ביותר והמתאים ביותר לרצונו ולצרכיו.
פורסם בקטגוריה טיפים לחתונה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.