הפקת בר מצווה בכותל המערבי

למה לחגוג בכותל ?

חגיגות בר המצווה היא מאורע מרגש מאוד בעבור כל יהודי. העלייה לתורה מסמלת את השלב בו הנער מקבל על עצמו את קיום המצוות. החגיגה באיזור המקודש של הכותל מזכירה לנו מאיפה הגענו ולמה אנו עורכים את הטקס המיוחד הזה, רבים מוצאים את הכותל כמקום המרגש ביותר לחגיגה מסוג הבר מצווה. כל ביקור בכותל הוא אירוע מרגש ביותר. המפגש עם השריד שנותר לנו מבית המקדש גורם לליבנו להחסיר יותר מפעימה. המקום ממנו לא זזה שכינה, המקום ממנו עולות התפילות שלנו ישר אל השמים מסוגל למוסס כל לב, ואנו אכן רואים שכל מי שנקלע לכותל המערבי, כולם נושאים תפילה או רושמים בפתק את המשאלה, כי הכותל הוא המקום לפרוק את כל אשר על ליבנו. הרבה מאוד משפחות לא מוותרות על עריכת טקס בר המצווה בכותל. ביום הגדול של הנער הם רוצים לשאת תפילה יחד אתו במקום המקודש ביותר לעם היהודי. איך תתכוננו לטקס בר המצווה? מה יש להכין מראש? מי הרב שילווה את הטקס? היכן נחגוג אחרי הטקס (מסעדה/ אולם/ בבית כנסת וכיו'…) ? האם אנו רוצים להכנס מלוים בתופים ומנגינות ? האם אנו רוצים לכלול סיור מודרך ומרתק בעיק העתיקה ? ישנם המון שאלות להיכן/ כיצד/ איפה/ כמה וכיו', כדי שלא נהיה מבולבלים, כדאי מאוד לפנות לחברה המתמחה בהפקת בר מצוות בכותל. הם כבר יכוונו אתכם בכל הדרוש לקראת המאורע הגדול.

טקס עליה לתורה

מקובל לבוא עם חתן בר המצווה לכותל המערבי ביום בו קוראים בתורה. מדובר על ימים שני וחמישי. נהוג שחתן בר המצווה עולה לתורה. יש קהילות בהן החתן רק יברך את ברכות התורה ויש כאלה הנוהגים שהחתן יקרא את הפסוקים. מובן שבשני המקרים מוטל על החתן להתכונן היטב. חתן שהתכונן כראוי וידע לקרוא נכון את הברכות ואת הפסוקים ירגיש הרבה יותר בטוח לקראת המאורע. בסיום הקריאה לא תוותרו לו על טקס זריקת הסוכריות, אלו ללא ספק יפוגגו את כל המתח של הבחור שקדם לקריאה בתורה.

איך יתכונן הנער לקראת הטקס?

כחודש לפני בר המצווה כדאי להתחיל ולהתכונן בשינון טעמי המקרא ולימוד הברכות והפסוקים. ישנן היום שיטות שונות המקלות מאוד על הקניית הטעמים ועל הקריאה הנכונה בתורה. מלבד הקריאה יש ללמד את הנער להניח את התפילין כראוי. ישנן הרבה מאוד דינים והלכות בעניין הנחת התפילין ועל הנער ללמוד אותם ולדעת אותם היטב בטרם יחל בקיום המצווה. בר מצווה בכותל המערבי הינו אירוע מיוחד וחשוב מעין כמוהו ולכן, אנו מציעים לכם את השירות של הפקת בר מצווה בכותל המערבי. אנו כאן כדי לסייע לכם להוציא לפועל את התכנית.
פורסם בקטגוריה אחרי החתונה, הכנות לחתונה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.